Jana Kub.JPG

JANA KUBICOVÁ

Pochází z Malých Svatoňovic. Vystudovala konzervatoř v Pardubicích ve třídě MgA. Hany Medkové a na Akademii múzických umění v Praze u Romana Janála. Absolvovala kurzy italského Bellcanta pod vedením Mgr. Zdeňka Musila a Maestra Carla Romana a Mezinárodní pěvecké kurzy staré hudby Valtice pod vedením Jiřího Kotouče. Spolupracuje s italským tenorem Maestrem Antoniem Carangelem.

 

V roce 2015 získala cenu Carangelo Belcanto Academy na mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V roce 2017 obdržela čestné uznání na Pěvecké soutěži v Olomouci a 1. místo na ansámblové soutěži Stonavská Barborka (absolutní vítěz), cenu poroty za mimořádnou vokální interpretaci dueta W. A. Mozarta z opery Così fan tutte, cenu Slezského divadla Opava a mimořádnou cenu prof. Mathiase Behrendse spojenou s účastí na Mezinárodní letní akademii v Biel/Bienne ve Švýcarsku.

 

Jako sólistka vystoupila s předními českými orchestry (Komorní filharmonie Pardubice, Moravská filharmonie Olomouc, Orchestr Severočeského divadla v Ústí n. Labem). Účinkovala na festivalu Pardubické jaro za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice. Vystupuje pravidelně v Čechách i v Evropě. Ztvárnila roli Marcelliny v Thrilleru Figarova svatba spolku OpeRun. V rámci operního studia HAMU ztvárnila role např. Larina (P. I. Čajkovskij - Evžen Oněgin), Filoména (B. Martinů – Dvakrát Alexandr), Fjokla (B. Martinů – Ženitba), Dorabella (W. A. Mozart - Così fan tutte), La zia principessa (G. Puccini – Suor Angelica). Dále pak roli 3. dámy a 3. chlapce (W. A. Mozart – Kouzelná flétna) v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Hostovala rovněž v divadle  F. X. Šaldy v Liberci.

V současné době se věnuje koncertní a pedagogické činnosti.