top of page
pipe-organ-3396621.jpg
_Q4A1396-hotovo.jpg

LUCIE VAGENKNECHTOVÁ

Soprán

Absolvovala Konzervatoř Pardubice a AMU v Praze. Získala řadu ocenění v soutěžích, např. 2. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V rámci své umělecké činnosti spolupracovala s Komorní filharmonií Pardubice, s Filharmonii Hradec Králové, s orchestrem Severočeského divadla opery a baletu, Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími.

PODROBNOSTI

Vystupovala na několika významných hudebních festivalech, např. Smetanova Litomyšl, Svátky hudby v Praze, Pardubické hudební jaro, Festival Harriet Parish.

 

Divadelní zkušenosti získala v divadle F. X. Šaldy v Liberci jako Papagena (W. A. Mozart – Kouzelná flétna), dále např. jako Chytračka (C. Orff – Chytračka), Hraběnka (W. A. Mozart – Figarova svatba), Mařenka (B. Smetana – Prodaná nevěsta), 2. Dáma (W. A. Mozart – Kouzelná flétna). V roce 2018 byla hostem Národního divadla Praha v roli Zerliny (W. A. Mozart – Don Giovanni) na letní stagioně ve Stavovském divadle.

 

Zpívala s Londýnským symfonickým orchestrem pod taktovkou Kazushi Ono v Barbican Centre v Londýně (L. Janáček – Glagolská mše), který v přímém přenosu vysílala televize Mezzo Live.

Musica loci logotyp_edited.png

Sledujte nás

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2022 MUSICA LOCI

church-756150.jpg
bottom of page