top of page
IMG_0088.png

TOMÁŠ PINDÓR

Varhany a klavír

  • Instagram
  • Facebook
  • logo_edited_edited

Varhanní hru studoval na Lidové konzervatoři a Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V roce 2005 vyhrál mezinárodní varhanní soutěž v Mostě. Dirigentství a sbormistrovství studoval na Pedagogické fakultě UK v Praze. Působil jako regenschori kostela sv. Ignáce v Praze, kde založil chrámový sbor Ignis. Je varhaníkem kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, pravidelně pořádá koncerty po celé České republice i v zahraničí, zejména v Polsku, v Německu, Švýcarsku či Francii.

PODROBNOSTI

Pochází z hudební rodiny z Českého Těšína. Na klavír se začal učit u prof. Alice Bednarzové, posléze na varhany u Aleše Rybky na Lidové konzervatoři v Ostravě a pokračoval u Pavla Rybky na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde absolvoval koncertem pro varhany, smyčce a tympány Fr. Poulenca (orchestr dirigoval Petr Šumník).

 

Zúčastnil se také několika kurzů doma i v zahraničí pod vedením předních zahraničních i domácích varhaníků (Martin Sander, Carolyn Shuster-Fournier, Kimberly Marshall, Frédéric Blanc, Jaroslav Tůma). V roce 2005 získal 1. místo na mezinárodní varhanní soutěži v Mostě. Další odborné vzdělání a zkušenosti nasbíral během studia i koncertování v České republice i zahraničí, zejména v Polsku (Katowice, Wrocław), Slovensku (Bratislava, Ružomberok), Německu (Naumburg), Švýcarsku (Zürich), Rusku (Ufa), či ve Francii (Paris, Bordeaux). Věnuje se rovněž dirigentskému (sbormistrovskému) umění, které studoval na Pedagogické fakultě v Praze pod vedením Marka Valáška a Jaroslava Brychy.

 

Přes deset let působil jako varhaník farního kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně, kde pravidelně pořádal koncerty a byl také uměleckým šéfem Varhanního festivalu v českém a polském Těšíně. Několik let působil jako regenschori kostela sv. Ignáce z Loyoly v Praze, kde založil známý chrámový sbor Ignis, ve kterém nadále hostuje jako dirigent či varhaník.

 

Věnuje se rovněž kompoziční činnosti. Jeho Salve Regina pro smíšený sbor byla vybrána jako povinná skladba na soutěž pěveckých sborů v Polsku. Na CD byly vydány Salve Regina, Pater Noster pro sopránové sólo a sbor, úpravy lidových písní a další. Současně se věnuje varhanní improvizaci a je vyhledávaným korepetitorem.

Musica loci logotyp_edited.png

Sledujte nás

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2022 MUSICA LOCI

church-756150.jpg
bottom of page