top of page
Image by Arindam Mahanta

ANITA JIROVSKÁ

Mezzosoprán

Zpívat začala jako členka Khünova dětského sboru, na který navázala Dětskou operou Praha. Vystudovala zpěv na HAMU v Praze a zároveň koncertní interpretaci na univerzitě HEMU ve Švýcarském Lausanne. Absolvovala pěvecké kurzy u významných osobností jako je Helmut Deutsch (2011), Stuart Petterson (2012), Carol Ysaac (2012), John Fiore (2013) a Ludovic Tézier (2014). Pravidelně dále spolupracuje s Markétou Cukrovou a Helenou Kaupovou.

PODROBNOSTI

Již v rámci studia měla možnost zpívat roli Cherubína v představení Figarovy svatby, druhou žínku z Dvořákovy Rusalky či Madame Cassin v soudobé opeře Guy-François Leuenbergera Procès de Don Juan. V červenci 2013 debutovala Mozartovou Dorabellou v Cosi fan tutte, uvedené Ženevským operním studiem na letních operních slavnostech Europa Musa ve francouzském Samoëns. Dorabellu zpívala též v Ženevském divadle Chêne-Bougeries v říjnu téhož roku. Do francouzského Samoëns se vrátila též v roce 2014 a 2015 jako host festivalu Europa Musa u příležitosti celovečerních koncertů. Česko-slovenským debutem se Anitě Jirovské stala role Santuzzy v Mascagniho opeře Cavalleria rusticana ve Štátném divadle Košice (premiéra 23. května 2014).

 

V roce 2016 měla tu čest být součástí světové premiéry a nádherného projetu Enfants du Cristal (Jean-Marie Curti) s Ženevským operním studiem. V koncertních dílech se několikrát představila mimo jiné v altovém sólu Rossiniho Petite messe solennelle pod taktovkou Renauda Bouviera, v Haendelově My song shall be alway, Let God arise či Mozartově Missa in C s dirigentem O. Hartmannem. Na českých pódiích má mimo jiné každoroční příležitost zpívat pod taktovkou Doc. Josefa Zichy v rámci dobročinných koncertů.

Musica loci logotyp_edited.png

Sledujte nás

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2022 MUSICA LOCI

church-756150.jpg
bottom of page