top of page
pexels-eleazar-ceballos-2032476.jpg

JURAJ ŠKODA

Violoncello

Juraj Škoda vyrůstal v hudební rodině ve středoslovenské Dobrej Nive a na violoncello začal hrát v šesti letech v ZUŠ ve Zvolenu, pokračoval na konzervatoři v Bratislavě a nyní je čerstvým absolventem Pražské konzervatoře u prof. Renáty Strašrybkové. Jako student dostal vícekrát příležitost zahrát si v České filharmonii.

PODROBNOSTI

V Bratislavě působil v různých komorních tělesech a premiéroval skladby současných slovenských autorů. Vyhrál konkurz do orchestrální akademie České filharmonie, kde má možnost nabírat zkušenosti a hrát pod taktovkou světoznámých dirigentů a sólistů. V nedávné době si zahrál sólově s Bruno Walter Symphony Orchestra (mezinárodní spolupráce mezi Rakouskem, Slovenskem a Maďarskem), s Karlovarským symfonickým orchestrem a také s Komorním orchestrem Pražské konzervatoře pod taktovkou Chuheia Iwasakiho, šéfdirigenta Plzeňské filharmonie.

 

Mezi jeho největší soutěžní úspěchy patří 1. cena a titul laureáta na soutěži Douzelage Young Musicians (Sherbourne, Velká Británie), 1. místo a cena skladatele za nejlepší interpretaci skladby na celostátní violoncellové soutěži Violoncellová jeseň v Modre a vítězství ve své kategorii na celostátní soutěži konzervatoří a hudebních gymnázií České republiky. V současné době studuje na Akademii múzických umění v Praze u prof. Mikaela Ericssona. Pod jeho vedením se připravuje na sólový debut s pražským orchestrem NeoKlasik, kde bude hrát českou premiéru skladby britského skladatele Christophera Headingtona.

Musica loci logotyp_edited.png

Sledujte nás

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2022 MUSICA LOCI

church-756150.jpg
bottom of page