top of page
452_big.jpg

JANA KUBICOVÁ

Mezzosoprán

Vystudovala konzervatoř v Pardubicích a zpěv na HAMU v Praze. Absolvovala kurzy italského Bellcanta a Mezinárodní pěvecké kurzy staré hudby Valtice. Spolupracuje s italským tenorem Maestrem Antoniem Carangelem. V roce 2015 získala Cenu Carangelo Belcanto Academy na mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

PODROBNOSTI

V roce 2017 společně se sopranistkou Lucií Vagenknechtovou 1. místo na ansámblové soutěži Stonavská Barborka, cenu Stonavské Barborky (absolutní vítěz), Cenu poroty za mimořádnou vokální interpretaci dueta W. A. Mozarta z opery Cosi fan tutte, Cenu Slezského divadla Opava a Mimořádnou cenu prof. Mathiase Behrendse spojenou s účastí na Mezinárodní letní akademii v Biel/Bienne (Švýcarsko). Jako sólistka vystoupila s předními českými orchestry (Komorní filharmonie Pardubice, Moravská filharmonie Olomouc, Orchestr Severočeského divadla v Ústí n. Labem).

 

Ztvárnila řadu rolí: Marcellina (Thriller Figarova svatba) spolku OpeRun; Larina (P. I. Čajkovskij – Evžen Oněgin), Filoména (B. Martinů – Dvakrát Alexandr), Fjokla (B. Martinů – Ženitba), Dorabella (W. A. Mozart – Cosi fan tutte) v rámci operního studia HAMU; La zia principessa (G. Puccini – Suor Angelica) v projektu konzervatoře Pardubice. Ztvárnila také roli 3. dámy a 3. chlapce (W. A. Mozart – Kouzelná flétna) v Severočeském divadle v Ústí nad Labem.

Musica loci logotyp_edited.png

Sledujte nás

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2022 MUSICA LOCI

church-756150.jpg
bottom of page