top of page
church-756150.jpg
image-crop-200000047-2.jpeg

MILENA STRIČEVIĆ

Soprán

Vystudovala operní a koncertní zpěv, ale také obor pedagogický a sbormistrovství na Akademii umění v srbském Novém Sadě. Poté pokračovala v magisterském programu ve Stockholmu na Královské vysoké škole, kde získala národní stipendium pro studium zpěvu. Absolvovala několik zahraničních špičkových kurzů zaměřených na operní zpěv.

PODROBNOSTI

Jako koncertní a operní pěvkyně působila aktivně již od studií, nejprve v Srbskem národním divadle v Novém Sadě a potom ve stockholmské Folkoperan. Byla sólistkou několika sborů, se kterými koncertovala v mnoha evropských zemích (ve Spojeném království, v Německu, Rakousku, ve Francii, Španělsku a dalších). Spolupracovala s významnými dirigenty a pianisty a byla vítězkou několika mezinárodních soutěží v Srbsku. Od 2020 zpívá ve Státní opeře Praha.

 

Průběžně spolupracuje se Srbským rozhlasem, pro který nazpívala několik nahrávek z děl Sibelia, Rangströma, Čajkovského a dalších. Kromě individuální výuky zpěvu a hry na klavír se věnuje vedení smíšeného pěveckého sboru Ignis v Praze, jehož je dirigentkou i hlavním hlasovým poradcem. Výrazně se podílela na vzniku spolku Musica loci Praha.

Musica loci logotyp_edited.png

Sledujte nás

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2022 MUSICA LOCI

church-756150.jpg
bottom of page