MILENA STRIČEVIĆ

Narodila se v Srbsku. Na Akademii umění v srbském Novém Sadě studovala operní a koncertní zpěv, ale také obor pedagogický a sbormistrovství. Po dokončení studia pokračovala v magisterském programu ve Stockholmu na Královské vysoké škole, kde získala národní stipendium pro studium zpěvu.


Již během studia aktivně působila jako koncertní a operní pěvkyně v Srbském národním divadle v Novém Sadě a potom ve stockholmské Folkoperan. Byla také sólistkou několika sborů, se kterými koncertovala v mnoha evropských zemích (ve Spojeném království, v Německu, Rakousku, ve Francii, Španělsku a dalších). Je vítězkou několika mezinárodních soutěží v Srbsku a spolupracovala s významnými dirigenty a pianisty jako je Tobias Ringborg nebo Matti Hirvonen.


Absolvovala několik pěveckých kurzů, které vedli světoví operní zpěváci (např. Sona Ghazarian, Håkan Hagegård, Barbra Marklund, Neil Macky, Olle Person, Karl Magnus Fredriksson, Ingrid Tobiasson, Petteri Salomaa, Eva Randová).


Kromě individuální výuky zpěvu a hry na klavír se už několik let věnuje vedení smíšeného pěveckého sboru Ignis v Praze, jehož je dirigentkou i hlavním hlasovým poradcem. V současné době spolupracuje se Srbským rozhlasem, pro který nazpívala několik nahrávek z děl Sibelia, Rangströma, Čajkovského a dalších.